Ip Man Kung Fu Master Türkçe Dublaj Filmi izle

What's happening?

Video Kaynakları 1374 Görüntülenme Report Error

  • FİLMCİ DAYI VİPhotstream.club
Ip Man Kung Fu Master

Ip Man Kung Fu Master

Dec. 23, 2019China82 Dak.N/A
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Ip Man Kung Fu Master, Ip Man hakkındaki biyografik aksiyon filmidir. Film, klasik Wing Chun kung fu sanatının efsanevi kurucusu olan, Çin’in Fo Shan şehrinde yaşayan tutucu bir çiftçi olan Wing Chun savaşçısı Ip Man’in hayatı ile ilgilidir. Ip Man’in gerçek yaşamına temel oluşturmak için oldukça hikaye öğeleri kullanılmıştır.

Film, 1930’lu yılların Güney Çin’de geçmektedir. Usta eğitmen Ip Man, Güney Çin liman kenti Fo Shan’da eski bir savaşçı ailesinin çocuğu olarak zengin bir ailenin sevgi ve şevkiyle büyüdü. Büyük biçimlilik ve yakın dostlarıyla enerjisi her zaman tükendi. Usta Wing Chun kung fu stilinin mucidi olan Ip Man, bu savaş sanatının en önemli aşamalarını ve pratiklerini öğreten bir araklaşımla öğrencilerine ve kitlelere aşıladı. Ancak, Güney Çin’deki tutsak durumu, Japon işgali sırasında, vahşice bombalanmış ve tahrip edilmiş.

Kuşakta kuşak arası kung fu becerileri ve birlikte çalışma yeteneğiyle öne çıkan ve herkesten şikayette defalarca kaçan Ip Man, çevresi tarafından güçsüz sanıldı ve savaşçı yeteneğinin yasaları buldu. Belki de çoğu insan tarafından gerçekten anlaşılmayan yeteneği, Ip Man’in kendine şartsız kabulünü engelliyor. Böylece, Ip Man, gücü tutmak için kendisini olduğundan daha fazla çaba göstermek zorunda kalıyor.

Çevredeki birçok savaşçının tehditleriyle başa çıkmaya çalışan Ip Man, Fo Shan’da savaşçılarının hakimiyeti için çarpışmaya hazır. Ip Man’in savaşçı özelliğinin anlaşılmadığı bazı durumlara rağmen, Wing Chun’un mucidi asla ümitsizliğe kapılmadı. Güç, kendisini hırsınına kaptıracağı bir önlem olarak kullandı. Japonya tarafından işgale veya yabancılara karşı başkaldırmak için Japonya tarafından Başkan Sun Yat-Sen Liderliğinde Sun ve Kuomintang’ı destekleyen Partisinin öncüsü olarak, Wing Chun’un kaçınılmaz sonucunu kanıtladı.

Ip Man’in alışılmadık yeteneği ile geliştirdiği kung fu, Aile ve Fo Shan’daki insanların yakından tanıdığı, ancak tüm dünyaya hak ettikleri ilgiyi bulamadı. Film, Ip Man’in kendi eğitimlerinden ve tutulan savaşlardan öğrenme anlarını, kendisini aşan tehlikeleri, öğretilen kung fu tekniğini ve özel savaş savaşını aktarıyor. Film, Ip Man’in hayatının atılmış olan tüm engelleri ve onun insani yetenekleriyle kemikleştiği anlarını gösteriyor. Film, izleyicileri, sanatının büyüsünde ve savaşın sekteye uğramadan çoğu ile kelimelerle aktarılabilecek olan yalnızlığının derin çoğu ile keşfetmeye çağırıyor.

Ip Man Kung Fu Master
Ip Man Kung Fu Master
Ip Man Kung Fu Master
Ip Man Kung Fu Master
Ip Man Kung Fu Master
Orijinal İsmi 宗师叶问
IMDb Rating 4.6 1,055 oy
TMDb Puanı 6.839 121 oy

Yönetmen

Li Liming
Yönetmen

Oyuncular

Similar titles

The Spy Who Never Dies 2022 4K izle
Adalet Birliği : Apokolips Savaşı izle
Gerçeğin Peşinde izle
Tutku suçlari izle – Crimes of Passion
Sıkı Dostlar – GoodFellas 4K izle
Fetih 1453 izle
Woonjunsa Taksi – A Taxi Driver (2017) izle
Altın Eldiven izle
Astral Boyut izle
Star Wars 8 Son Jedi 4K izle
Belfast izle
Virata Parvam Netflix Hint Filmi izle